Máte dotaz? Volejte 777 63 00 42 nebo pište: nwtours@seznam.cz

TUCHLOVICKÁ HALDA - výšlap Kladensko

Tuchlovická Halda - místo, které nepřestává udivovat. Dříve přístupné výhradně horníkům a zaměstnancům bývalého hornického dolu, dnes turistická atrakce. Tato oblast byla v minulém století ekologicky velmi poničena díky těžbě černého uhlí. Po jejím ukončení byly provedeny rozsáhlé úpravy terénu, které přispěly ke zlepšení celého okolí. 
Vydejte se s námi po okruhu nedaleko křivoklátských lesů.
Výlet je určen středně pokročilým walkerům, kteří mají za sebou základní lekce nordic walking a bez problémů zvládnou delší vzdálenost. Čeká nás výšlap v délce přibližně 9 km převážně po rovině a do lehkého kopce.
 
     

 

KDY: 

Termín  25. 05. 2024
Sraz:   09:45 hod.
Zahájení:   10:00 hod. 
Ukončení (přibližně):   13:00 - 14:00 hod.

 

CENA (vlastní hole):  150,- Kč / osoba
CENA (vč. zapůjčení holí):  200,- Kč / osoba 

 
 REGISTRUJTE SE ZDE 

 

POPIS TRASY:

Sejdeme se na dětském hřišti před Penzionem Žilina. Čeká nás cesta k tuchlovické Haldě. Vyrazíme směr Lhota, projdeme kolem Šutrovny, Ploskova. Zpátky se budeme vracet přes Žilinu. 


Podíváme se na místo, která bylo v minulém století, stejně jako další lokality ve Středočeském kraji, velmi silně zasaženy hutnictvím a těžbou černého uhlí. 

Dnes tento velký zásah připomíná několikaetážový kopec, který se stal významným turistickým cílem pro pěší, cyklisty i nordic walking. ;-)  DETAILY PROGRAMU:

Trasa:
Středočeský kraj - Kladensko 

Penzion Žilina - Lhota - Ploskov - Tuchlovická Halda - Žilina  


Průběh akce:
• Program zahájíme krátkou teoretickou přípravou v délce přibližně 10 - 15 minut. Seznámíme se s časovým harmonogramem a připomeneme si velmi stručně základní pravidla chůze nordic walking. 

Lehce se rozcvičíme a nachystáme naše tělo na výlet. 
• Poté se vydáme na trasu podle výše uvedeného programu. Během cesty nás čeká zastávka u Haldy, která je hlavním vrcholem této akce. Aktivní zájemci mohou vylézt až na vrchol a kochat se pohledem do dálky.  
  
Ostatní informace:
Místo setkání:
Penzion Žilina  
Program zde i končí, je tedy možné se sem dopravit autem nebo autobusem (velmi dobrá dostupnost z Kladna i Zbečna, Bratronic či Bělče)

Délka trasy: ca 9 - 10 km

Přibližná délka trvání celého programu: 3 - 4 hodiny  


Obtížnost: středně těžká - vzhledem k celkovému počtu kilometrů, samotná trasa vede spíše po rovině

Převýšení: 125 metrů

Minimální počet účastníků pro realizaci akce: 3
Maximální počet osob:
16

 

 

Zpět do obchodu