Máte dotaz? Volejte 777 63 00 42 nebo pište: nwtours@seznam.cz

KOLEM ZÁPLAV - termíny 2023

Záplavy, známé také pod názvem Turynský rybník se nachází ve Středočeském kraji v obcích Kamenné Žehrovice a Srby nedaleko Kladna. Nádherné místo vhodné pro vycházky, výlety, jízdu na kole, ale také rybaření. 
První zmínky o jeho existenci pocházejí ze 14. století. Dnešní vodní plocha je ale již důsledek hornické činnosti, stejně jako další cíl této trasy, tuchlovická Halda. 
Více z historie si povíme během našeho výletu. 
V rámci trasy se zastavíme na malé občerstvení. 
Výlet je určen pro středně pokročilé walkery, kteří mají za sebou min. základní lekci nordic walking a zvládnou několikahodinovou chůzi.

 

KDY: 

1. termín:   29. 07. 2023
2. termín   23. 09. 2023
Sraz:   09:45
Zahájení:   10:00
Ukončení (přibližně):   15:00

 

CENA (vlastní hole):  100,- Kč / osoba
CENA (vč. zapůjčení holí):  150,- Kč / osoba 

 

 
 REGISTRUJTE SE ZDE 

 

POPIS TRASY:

Sejdeme se na autobusové zastávce Kamenné Žehrovice - Háje. Čeká nás cesta kolem rybníku Záplavy, do Srb a Tuchlovic. Dojdeme i k tuchlovické Haldě. Cílovou rovinku dojdeme buď pěšky nebo se svezeme autobusem na místo startu. 


Podíváme se do lokality, která byla v minulém století, stejně jako další území ve Středočeském kraji, velmi silně zasaženy hutnictvím a těžbou černého uhlí. 

Dnes tento velký zásah připomíná vodní plocha i několikaetážový kopec. Obě místa se stala významnými turistickými cíli pro pěší, cyklisty i nordic walking. ;-)  DETAILY PROGRAMU:

Trasa:
Středočeský kraj - Kladensko 

Kamenné Žehrovice - Záplavy - Srby - tuchlovická Halda - Tuchlovice (příp. Kamenné Žehrovice)


Průběh akce:
• Program zahájíme krátkou teoretickou přípravou v délce přibližně 10 - 15 minut. Seznámíme se s časovým harmonogramem a připomeneme si velmi stručně základní pravidla chůze nordic walking. 

Lehce se rozcvičíme a nachystáme naše tělo na výlet.  
• Poté se vydáme na trasu podle výše uvedeného programu. Během cesty nás čeká procházka kolem Záplav se zastávkou na odpočinek, příp. občerstvení. Cílovým bodem programu bude tuchlovická Halda. Aktivní zájemci mohou vylézt až na vrchol a kochat se pohledem do dálky.  
  
Ostatní informace:
Místo setkání:
Kamenné Žehrovice - autobusová zastávka Háje
Program skončí zde nebo v Tuchlovicích, odkud je dobré spojení na místo startu (velmi dobrá dostupnost z Kladna i Zbečna, Bratronic či Bělče)

Délka trasy: ca 13 km

Přibližná délka trvání celého programu: 4 - 6 hodin


Obtížnost: středně těžká 

Převýšení: 161 metrů

Maximální počet osob: 16

 

 

Zpět do obchodu