Máte dotaz? Volejte 777 63 00 42 nebo pište: nwtours@seznam.cz

Jak na Nordic Walking aneb Lekce pro začátečníky (3,5 - 4 hodiny)

Nordic Walking není nijak složitý. Aby se ale dostavil očekávaný efekt, je třeba naučit se správnou techniku. Tato půldenní lekce je ideálním začátkem pro zvládnutí základních pravidel a nácviků chůze tak, abyste jej mohli dále provozovat.

 

POPIS:
Nordic Walking se stává stále více populárním u osob všech věkových kategorií i kondice. Není divu, neboť pravidelné opakování zlepšuje zdravotní stav a tvaruje svaly. Dokonce se při něm můžete zbavit přebytečných kilogramů. Navíc přináší dobrou náladu, nové zkušenosti, výzvy a zážitky.

Výuková lekce Nordic Walking je vhodná pro začátečníky či mírně pokročilé. Během pár hodin Vás s tímto sportem, pocházejícím ze severu Evropy, důkladně seznámíme. 

Po rozcvičení a zahřátí předvedeme správnou techniku a ukážeme si ji v praxi. Čeká nás procházka, během které budete chůzi trénovat pod dohledem certifikovaného instruktora.
Velmi záhy pochopíte, jak je při chůzi možné zapojit až 90% svalů ve Vašem těle. 

Pro tento program máme připraveno nejen několik alternativních tras, vhodných pro zájemce každého věku i kondice, ale také různé bloky, jež zařazujeme do harmonogramu akce na základě přání a a potřeb jednotlivých účastníků. Nácvik Nordic Walking chůze může být tedy proložen cvičením s holemi, střídáním pomalého tempa s rychlejším, případně ukázkou Nordic Running.
Lekci přizpůsobíme aktuálnímu zdravotnímu stavu a možnostem jednotlivých účastníků. Závěrečné protažení a strečink tvoří nedílnou součástí každého sportu, tedy i Nordic Walking.PROGRAM OBSAHUJE:
Teoretická příprava: seznámení se s Nordic Walking sportem, jeho historií, technikou a pozitivními účinky v praxi
Praktická část: zahřátí organismu, nácvik techniky NW na místě a při chůzi v různém terénu s kladením důrazu na správné postupy, držení a zapojení celého těla, závěrečný strečink

 

DETAILY PROGRAMU:
Délka trvání:
• 3,5 – 4 hodiny včetně přípravy 

Lokalita:

• lekce realizujeme momentálně ve Středočeském kraji (Kladensko a Rakovnicko) a v Praze
• nabídku programu v jiné lokalitě zpracujeme na základě Vašeho požadavku

Délka a obtížnost trasy:
• dle lokality, přibližně 5 - 10 km
• obtížnost: lehká

Sezónnost a počasí:

• celoroční
• při nepříznivém počasí doporučujeme zateplené nepromokavé oblečení v několika vrstvách (termoprádlo, tričko, mikina, nepromokavá bunda či vesta ..), nicméně nebude-li se Vám při špatném počasí chtít ven, výměna termínu je možná 

Počet osob:

• veřejné lekce: max. 10 osob / 1 skupina
• soukromé lekce: dle dohody

Zdravotní stav:

• příznivý zdravotní stav – program je přizpůsoben aktuálnímu zdravotnímu stavu a možnostem jednotlivých účastníků

Poznámka:

• detailní informace k programům zasíláme společně s potvrzením objednávky nebo při závazné rezervaci termínu

_____________________________________


OBJEDNAT LEKCI MŮŽETE ZDE:
Jak na Nordic Walking aneb Soukromá lekce pro začátečníky   
nebo sledujte 
Aktuální nabídku veřejných akcí

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení